سیستم مورد نیاز بازی و نرم افزار

System Requirements Lab

سیستم مورد نیاز بازی و نرم افزار

وب سایت srlab توسط محمد طاهری کارشناسی ارشد مدیریت IT دانشگاه شهید بهشتی و محمد زارعی کارشناسی ارشد برق دانشگاه امیرکبیر، با هدف ارائه اطلاعات به روز و دقیق در ارتباط با مشخصات سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی و نرم افزار ها برپا شده است.

آخرین نظرات

آیا بازی در کامپیوتر شما به صورت مناسبی اجرا می شود؟

سرعت اجرای بازی را با نرخ فریم در ثانیه یا FPS می سنجند. نوع بازی کامپیوتری نیز عامل مهم دیگری است که باید به آن توجه نمود. بازی اکشن اول شخص در نرخ فریم 50 تا 60 خوب خواهد بود. بازی های تیراندازی آنلاین در مانیتورهای 144Hz و در نرخ فریم بالای 100 احساس بهتری خواهند داشت. اما در بازی های نقش آفرینی داستان کاملا متفاوت است به صورتی که شما در نرخ فریم 30 تا 35 فریم هم احساس راحتی خواهید داشت. اگر نرخ فریم پایین تری از آنچه که گفته شد دارید می توانید برخی از تنظیمات گرافیک درون بازی را کاهش دهید تا به نرخ فریم مناسب دست پیدا کنید.


بازی ما بر روی چه نرخ فریمی (FPS) اجرا می شود؟

برای تشخیص FPS درون بازی راه های متعددی وجود دارد، یکی از این راه ها استفاده از نرم افزار Fraps است، این نرم افزار کاربرد های دیگری چون تهیه عکس و فیلم از محیط بازی را نیز دارا می باشد.

دریافت نرم افزار Fraps 3.5.99 با حجم 2.2MB


طریقه نصب Fraps

1-نرم افزار را از لینک بالا دانلود کنید.

2-به محل دانلود رفته و فایل setup.exe را اجرا کنید.

3-در پنجره باز شده بر روی I AGREE کلیک کنید.

4-دکمه Next را بزنید تا به مرحله بعدی بروید.

5-دکمه Install را بزنید تا Fraps نصب شود.

6-بر روی دکمه close کلیک کنید، کار تمام است.زمانی که Fraps را اجرا کردید، نرخ فریم به صورت زیر در بازی نشان داده خواهد شد: